Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
06:09:2021 07:30
Tidl. Liverpool-spiller storroser Agger: Han havde den stærkeste karakter

Daniel Agger får stor ros af den tidligere holdkammerat i Liverpool, Glen Johnson.


Daniel Agger spillede i ni sæson for Liverpool og har altid været en populær skikkelse på Anfield.

Det gælder ikke kun klubbens millioner af fans, men også spillerne.

Glen Johnson, der har spillet for både Chelsea, Liverpool og det engelske landshold, udpeger danskeren til at have den stærkeste karakter. 

- Det har ubetinget været Daniel Agger. Daniel var en særlig spiller. Han viste sit lederskab via de præstationer, han leverede på banen, siger Glen Johnson, der er bettingekspert hos Spilxperten, i en samtale med Ekstra Bladet.

- Daniel har altid været utrolig meget passioneret. Han var en stor lederskikkelse på vores hold, men det var i kraft af præstationerne på banen, lyder det fra Glen Johnson.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE