Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Thomas Frank i problemer: Nu vender han retur

Af Alexander Walther Petersen
09.12.2025 Kl. 09:21

Thomas Frank og Tottenham har været inde i en vanskelig periode på det seneste, hvor de blot har vundet én ud af deres seneste seks kampe.

I weekenden fik The Lilywhites så omsider en sejr, da de slog Brentford med 2-0.

I samme tid er det kommet frem, at Heung-min Son vender kortvarigt tilbage til klubben fra det nordlige London. Her vil den sydkoreanske kultspiller få anledningen til at sige ordentligt farvel til fansene.

Den 33-årige offensivspiller, der forlod klubben i sommer efter ti sæsoner og sluttede af som anfører med Europa League-triumfen, fik aldrig sagt farvel på stadion, da afskeden blev annonceret hjemme i Sydkorea.

I aften vender han tilbage til Spurs i forbindelse med Champions League-opgøret mod Slavia Prag, hvor en officiel ceremoni og en kort tale venter.

Thomas Frank glæder sig over gensynet og håber, at Son får den hyldest, han fortjener efter sine enorme aftryk i klubben.

Endnu en spiller vender tilbage for Thomas Frank

Derudover er det nu bekræftet, at Kota Takai vender retur til førsteholdstruppen.

Den japanske forsvarsspiller, der blev hentet i sommer, har været skadet siden sin ankomst til klubben.

Nu er han atter tilbage på græs, hvilket i øvrigt også gælder for forsvarskollegaen Radu Dragusin.

Andetsteds forlyder det nu, at Steven Gerrard er klar til at vende retur til Liverpool, hvor Arne Slot er på vej ud af Bill Shanklys berømte porte. Læs mere.

Pension bekræftet: Han afløser Kasper Schmeichel.

Seneste nyt

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce