Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
25:07:2021 08:46
Søndagens transferrygter: Lazio-stjerne på blokken hos tre PL-klubber

PLBOLD forsyner dig med søndagens transferrygter fra det engelske.


Arsenal håber at kunne præsentere Ben White fra Brighton i denne weekend, hvor et lægetjek skal foretages. Der meldes om en købspris på 50 millioner pund for den engelske forsvarsspiller. - Daily Mail

Den danske forsvarsspiller Joachim Andersen er lige nu tidernes dyreste danske fodboldspiller. Det ser ud til, at han også kan blive den næstdyreste. Forsvarsgeneralen er højt ønsket hos Patrick Vieiras Crystal Palace, der vil betale 200 millioner kroner for ham. Han bliver præsenteret inden for de nærmeste dage. - B.T.

Den 26-årige argentinske offensivspiller, Joaquin Correa, der tørner ud for Lazio, forventes at forlade den italienske hovedstad denne sommer. Arsenal, Tottenham og Everton meldes alle interesserede. - Corriere dello Sport

Blackburns Adam Armstrong er i høj kurs, og derfor har The Rovers valgt at afvise et bud fra Watford på 15 millioner pund. Klubben fra Ewood Park vil nemlig have 25 millioner pund for angriberen. - The Sun

Jadon Sanchos erstatning er fundet hos Borussia Dortmund. Det ser med al sandsynlighed ud til at blive 22-årige Donyell Malen fra PSV, som ankommer til klubbens træningslejr i løbet af ugen. Prisen lyder på 30 millioner euro. - Sky Sports i Tyskland

Borussia Dortmund afviser, at Chelsea har budt på Erling Haaland denne sommer. Klubbens russiske ejer, Roman Abramovich, skulle ellers være meget interesseret i at hente den norske angriber til den engelske hovedstad. - Fabrizio Romano


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE