AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
09:01:2019 21:20
Pubs i Newcastle "pisser" på klubejer Mike Ashley

Newcastle Uniteds supportere fortsætter deres protest mod klubbens ejer Mike Ashley, der ikke lige frem kaster penge efter Rafa Benitez til køb af nye spillere.


Newcastle Uniteds fans er ikke just tilfredse med klubbens britiske ejer Mike Ashley, og de beder ham om enten at sælge klubben eller give Benitez finansielle midler til at forstærke truppen.

Benitez tog over, da Newcastle lå til nedrykning i 2015-2016, og han blev hos dem og førte dem tilbage til Premier League, men sådan som de andre bundhold bruger penge, så er det blevet sværere for Benitez at følge med.

Nu går byens pubs så også ind i kampen mod Mike Ashley. Som det kan ses på billedet herunder, så er der nu billeder af Mike Ashley på pubbernes pissoir, så de helt undgår, at folk pisser på gulvet.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED