Arsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
24:06:2022 11:40
Premier League-klub bekræfter: "Vi vil lave vores logo om"

Det er på tide med en forandring i Aston Villa, som nu vil lave klubbens logo om.


For 40 år siden kunne Aston Villa løfte European Cup-trofæet, som man i dag kender som Champions League.

I den forbindelse ser Aston Villa tilbage på klubbens historie, og i dag bekræfter man, at man vil lave en ændring ved klubbens logo.

- Den dag i 1982 er et af de største øjeblikket i vores historie, men det har aldrig været en mere spændende tid at se på klubbens fremtid.

- Efter at have genset den fantastiske aften i Rotterdam med de ikoniske trøjer og det gamle logo, ser klubben nu på, hvordan vi vil præsentere os selv visuelt i fremtiden, og det vil inkludere en ændring ved klubbens nuværende logo, meddeler klubben.

I den forbindelse gør Aston Villa det klart, at de vil tage fansene med i den proces, hvor de også vil have noget at skulle have sagt. 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE