AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
21:11:2019 10:46
Premier League-klub beholder logo efter fanafstemning

Watford-fans har besluttet sig for at beholde klubbens nuværende logo.


Watford lagde op til et nyt logo, hvor fans har haft mulighed for at komme med deres bud på, hvordan det kunne se ud.

Klubben modtog over 4.000 forslag, hvor de 20 bedste blev udpeget.

De nye bud og det nuværende logo blev lagt op til en afstemning blandt klubbens fans, og det endte med, at det nuværende logo vandt.

- Efter en længere præcis, hvor I fans har haft en afgørende rolle, er vi glade for at kunne meddele, at vi bevarer det nuværende logo, da afstemningen valgte dette med 60 procent, oplyser Watford på klubbens hjemmeside.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED