AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
04:12:2019 08:12
Onsdagens transferrygter: Mourinhos første Spurs-signing bliver ung forsvarer

Tottenham skulle være klar til at forstærke defensiven til januar, hvis man skal tro dagens rygtebørs.


Tottenham er klar til at byde på den 21-årige midterforsvarer Ben Godfrey fra Norwich til januar.  Spurs forsøgte også denne sommer, men Godfrey skulle være til salg for omtrent £25 millioner - Football Insider

Tottenham er parate til at sælge Christian Eriksen for bud på mindre end £40 millioner - London Evening Standard

Tidligere Tottenham-træner Mauricio Pochettino ønsker at overtage trænersædet hos Manchester United - Manchester Evening News

José Mourinho afviser, at Tottenham skulle være interesseret i at hente Bruno Fernandes - Daily Mail

Arsenal har kontaktet tidligere Valencia-træner Marcelino i jagten på klubbens nye træner - Goal Spain

Manchester City har kastet sig ind i kampen for Inter-stjernen Lautaro Martinez, der lige nu er klubbens topscorer over ellers målfarlige Romelu Lukaku. FC Barcelona skulle også være interesseret - Sky Italia

Liverpool tillader kun Rhian Brewster et lejeskifte, hvis hans kommende klub garanterer den unge angriber spilletid - Football Insider

Chelsea er nu klar til at lytte på bud på Olivier Giroud - Daily Mail

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED