AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
23:08:2019 14:10
OFFICIELT: Brighton udlejer igen dansk offensivspiller

Brighton har endnu engang sendt danske Anders Dreyer afsted på et lejeophold.


Anders Dreyer skiftede for et års tid siden Esbjerg ud med Brighton, hvor han skulle forsøge at imponere på klubbens U23-hold. I januar blev offensivspilleren så sendt afsted på et lejeophold i skotske St. Mirren gældende for resten af sæsonen. 

Danskeren vendte efterfølgende tilbage til Brighton, men englænderne får ikke glæde af hans kvaliteter i den kommende sæson. 

På klubbens officielle hjemmeside bekræfter Brighton således, at Dreyer er blevet udlejet til hollandske Heerenveen for resten af sæsonen. 

I den hollandske klub bliver Dreyer holdkammerat med Emil Frederiksen, Jens Odgaard, Daniel Høegh og Andres Skovsgaard. 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED