Arsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
03:08:2022 10:22
Moyes: "West Ham vil være aktive helt til Deadline Day"

Man skal forvente aktivitet fra West Ham, lyder det fra klubbens manager.


Man kan forvente aktivitet fra West Ham helt frem til sidste dag i transfervinduet.
 
Det fortæller klubbens manager, David Moyes, der også fortæller, at kvalitet er langt vigtigere end kvantitet.
- Jeg er sikker på, vi vil arbejde hårdt i transfervinduet frem til sidste dag. Jeg foretrækker dog kvalitet snarere end numre. Det er ikke hårdt at hente spillere, det er hårdt at hente den rette kvalitet, siger David Moyes i et interview med London Evening Standard.
 
The Hammers skal møde enten Viborg eller B36 Thorshavn i Conference League-kvalifikationen. Det var udfaldet af en lodtrækning tirsdag.
 
Af væsentlige signings denne sommer kan nævnes Nayef Aguerd og Gianluca Scamacca. Førstnævnte er dog ude med en skade i tre måneder.

SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE