AFC BournemouthArsenal FCBrighton & Hove AlbionBurnleyCardiff City FCChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCHuddersfield TownLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
07:11:2018 10:27
Liverpool-fans raser mod spiller: Vil du ikke godt pisse væk fra vores klub?

Lazar Markovic er kommet i voldsomt uvejr hos Liverpool-supporterne.


Lazar Markovic har ikke bragt sig selv i den bedste position hos Liverpool-fansene.

Liverpool tabte i går aftes 0-2 til serbiske Røde Stjerne Beograd, og Lazar Markovic' ageren på Twitter har fået klubbens fans op i det røde felt.

Liverpool-serberen har nemlig liket et opslag fra Twitter-brugeren 'David Vujanic', hvor der er utallige serbiske flag, som er slået op kort efter slutfløjtet. 

David Vujanic skrev flere opslag under og efter kampen, hvor han som fan naturligvis jublede over Røde Stjernes sejr, men Lazar Markovic' like er ikke blevet taget godt imod hos Liverpool-supporterne.

Fansiden, Empire of the Kop, skriver følgende på deres hjemmeside:

- Lazar Markovic. Er du ikke sød og pisse væk fra vores klub? Liverpool betaler hans løn, og selvom han ikke er en del af førsteholdstruppen, er dette uprofessionel opførsel. Forhåbentlig skifter han til januar. Vi er ligeglade, om vi får noget for ham. Bare han forlader os og kommer af lønningslisten. Formentlig skal vi nok hænge på ham til sommer og skifte på en fri transfer, så han kan få en større sign on-fee.

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED