AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
12:01:2019 08:41
Lingard: Vi ønsker at underholde mod Tottenham

Jesse Lingard fortæller, at det er en pligt som Manchester United spiller at underholde klubbens fans, og han er opsat på at vise det mod Spurs på søndag.


Manchester United kommer nærmest direkte fra en træningssession i Dubai til et møde med Spurs på Wembley, når de to hold tørner sammen i søndagens topbrag.

Til trods for pointforskellen mellem de to klubber, så er holdet fuld af selvtillid efter fem sejre i træk, og de går efter den sjette mod Tottenham.

- Det bliver en svær kamp, men med den stime vi er inde i, og den form vi er i, så tror vi på 100 pct. på det, siger Lingard til klubbens hjemmeside.

- Vi kommer med fuld intention om at vinde og få tre point med. Vi har gang i en god periode, så at fortsætte den mod Tottenham og vinde vil være perfekt. Det er klart, at som et Manchester United hold, så skal vi underholde og få folk op af sæderne, så det har vi tænkt os at gøre.

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED