AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
18:07:2019 16:52
Kontrakten er forlænget først: Chelsea udlejer talentfuld midtbanespiller

Chelsea har forlænget kontakten med talentfulde Luke McCormick og derefter lejet ham ud.


Når der snakkes talenter i Chelsea er det lige for tiden navne som Reece James, Mason Mount og Callum Hudson-Odoi, som bliver nævnt, men længere ude i fremtiden kan samtalen meget vel også ledes ind på Luke McCormick.

Midtbanespilleren regnes som et stort talent i den engelske storklub, og han har blandt andet været anfører for klubbens U19-mandskab.

I den kommende sæson bliver han dog lejet ud til Shrewsbury Town i League One, hvor han skal forsøge at få fast spilletid på klubbens førstehold.

Samtidig oplyser Chelsea på sin hjemmeside, at den centrale midtbanespiller, som har hele sin opvækst i klubben, har forlænget sin kontrakt frem til sommeren 2022.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED