AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
11:09:2019 21:49
Klar til comeback: Arsenal-forsvarer tilbage efter skade

Arsenals defensiv har enkelte gange set skrøbeligt og usammenhængende ud i sæsonopstarten, hvor særligt Liverpool udstillede London-klubbens svaghedstegn bagtil.


Med tilføjelsen af David Luiz fik Arsenal på papiret styrket deres bagerste geledder i sommerens transfervindue, men et par ustabile præstationer i sæsonens indledende kampe har igen sendt hovedstadsklubbens fans på efterspørgsel efter nye folk til forsvarskæden. 

Og allerede i den kommende weekend kan den første forstærkning imidlertid blive aktuel for Arsenal-mandskabet - og dét endda fra klubbens egne rækker, idet Rob Holding, der kom til klubben i 2016, er klar til comeback efter den knæskade, han pådrog sig i december sidste år. Det bekræfter Arsenal på deres officielle hjemmeside. 

Rob Holding står noteret for 31 Premier League-kampe i Arsenal-trøjen - og er af nogle medier spået til at få en gennembrudssæson i den igangværende sæson. 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED