Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
30:11:2020 14:58
Keane håner Arsenal: De er måske stærke nok til at undgå nedrykning

Roy Keane kunne ikke dy sig fra at sende en stikpille mod sine gamle rivaler fra Arsenal efter klubbens nederlag til Wolves søndag aften.


Da Roy Keane var på toppen, stod kampen om mesterskabet mellem Manchester United og Arsenal. Nu har tiderne ændret sig, og efter 2-1 nederlaget til Wolves søndag aften jokede Sky Sports-kommentatoren med, at Arsenal nok lige akkurat skal undgå nedrykning.

- Alle kampe virker som store kampe for Arsenal i øjeblikket. Måske er det godt, at næste kamp er mod Tottenham. Der vil ingen fans være, men der er måske mindre pres på dem, nu hvor de ikke spiller på hjemmebane, sagde Keane til Sky Sports.

- Jeg tror stadig, de akkurat har det, der skal til for at overleve i Premier League. De er stadig stærke nok til at blive oppe i denne række.

Arsenals 13 points efter 10 kampe er klubbens værste start på en Premier League-sæson til dato, men der er trods alt et stykke ned til Burnley på 18. pladsen med fem points.

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED