Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
30:11:2020 13:35
Hvad sker der lige her: Tidl. City-spiller anede intet om sit "skifte"

Joleon Lescott fortæller, at han ikke kendte til sit kortvarige skifte til Racing Murcia.


I fredags kunne Racing Murcia fra den fjerde bedste fodboldrække i Spanien oplyse på klubbens hjemmeside, at Joleon Lescott ville spille for dem i ligaen og den kommende Copa del Rey-kamp mod Levante.

38-årige Joleon Lescott indstillede sin karriere i 2017, men nu gør han et comeback i det spanske.

Han fortæller dog, at han ikke anede at skiftet var en realitet, da klubbens offentliggjorde det, og han slår fast, at det kun bliver én kamp.

- Der kom et tilbud til mig om at spille i én kamp i det spanske, som jeg så nærmere på, siger Joleon Lescott til BBC og tilføjer:

- Den næste uge skulle jeg vide, om det var reelt. Jeg anede ikke, at jeg havde skrevet under. Jeg havde haft en samtale. Nu viser det sig, at jeg genoptager karrieren, men jeg spiller kun én kamp. Det bliver det, lyder det Lescott.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED