AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
15:01:2020 10:38
Gedson i drømmeland efter Tottenham-skifte: Jeg har ikke set noget lignende

Gedson Fernandes glæder sig til at spille for Tottenham i Premier League og er især imponeret over klubbens nye stadion.


Tottenham har i dag offentliggjort Gedson Fernandes som ny spiller.

Den portugisiske midtbanespiller er hentet i Benfica på en 18 måneder lang lejeaftale, og han ser frem til at tørne ud for The Lilywhites.

- Jeg er meget glad for at være her. Min drøm er gået i opfyldelse. Det er en stor drøm at komme til denne store klub. Jeg vil forsøge at gøre mit bedste hver dag - til hver træningssession og hver kamp. Jeg vil arbejde hårdt hver dag for denne trøje, siger Gedson Fernandes til klubbens hjemmeside.

- Jeg har ingen ord om dette stadion. Jeg har aldrig set noget lignende. Det er helt utroligt.

- Det er en fantastisk udfordring, som jeg har besluttet mig for, men jeg glæder mig, lyder det fra Gedson Fernandes.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED