Arsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
06:12:2021 11:38
Fuld transferkontrol: Benitez vil have endnu en fyret

Endnu en Everton-ansat kan blive fyret, skriver Football Insider.


Natten til mandag meldte Everton ud, at Marcel Brands er fortid i klubben.

Football Insider berettede for en uge siden, at det stod mellem Marcel Brands og Rafael Benitez, og dermed trak Everton-manageren det længste strå.

Det skyldes angiveligt, at spanieren vil have fuld kontrol over klubbens transfers, og nu vil han - ifølge Football Insider - have endnu en ansat fyret.

Det gælder klubbens Head of Recruitment, Gretar Rafn Steinsson.

Rafael Benitez skulle ikke være den store fan af, at andre skal bestemme, hvem der skal til klubben, og som der vil passe til hans spillestil, og nu står han til at få fuld kontrol over klubbens transfers.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE