Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
27:09:2021 14:20
Flere stjerner på vej? Hele syv spillere er på Manchester Uniteds radar

Manchester United-fansene kan se frem til flere forstærkninger i det kommende år.


Jadon Sancho, Raphaël Varane og Cristiano Ronaldo skiftede alle til Manchester United i sommerens løb, og som om, det ikke var nok, kan klubbens fans nu muligvis se frem til nye forstærkninger.
 
Klubbens ejer, Joel Glazer, fortalte for nylig, at fansene kan regne med at se flere nye signings i det kommende år.
 
- Vi kan altid blive bedre. Der er altid mere arbejde at gøre, sagde han forleden.
 
Og nu bakker avisen Daily Mirror så udmeldingen op. Hele syv spillere skulle angiveligt være på den engelske storklubs radar.
 
Først og fremmest er der Erling Haaland, som gennem længere tid har været på klubbens radar, forstås. Dortmund-angriberen får tilkoblet sig en frikøbsklausul næste sommer, som sandsynligvis vil gøre ham attraktiv for mangt en fodboldklub.
 
En central midtbanespiller skulle efter sigende også være på ønskelisten hos Solskjær og co. og her kigger man på flere emner. Declan Rice, Yves Bissouma og Ruben Neves fra henholdsvis West Ham, Brighton og Wolves er alle noteret på den liste.
 
Derudover er også Dani Olmo fra RB Leipzig og Kingsley Coman fra Bayern München spillere, der er genstand for interesse fra Manchester United.
 
Endvidere leder klubben efter en målmand, der kan erstatte Dean Henderson, men avisen nævner ikke noget specifikt navn i den henseende.

SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE