AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
12:01:2020 19:22
Billede bekræfter: Chelsea henter ung nordmand for 7,5 millioner

Chelsea har sikret sig den 16-årige unge nordmand, Bryan Fiabema.


Chelsea har indgået en aftale med det 16-årige norske stortalent, Bryan Fiabema.

Ifølge VG har han skrevet under på en kontrakt med The Blues, der binder ham til klubben frem til 2023, som også beretter, at Chelsea betaler i omegnen af 7,5 millioner kroner til Tromsø IL, som også inkluderer diverse bonusser.

Han bliver dermed klubbens første transfer siden transferkarantænen blev ophævet.

Bryan Fiabema fik sin førsteholdsdebut for Tromsø tilbage i juli, men har primært spillet for klubbens reservehold.

Handlen er endnu ikke blevet bekræftet af Chelsea, men nedenstående billede viser, at handlen er en realitet.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED