AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
30:07:2020 13:09
BEKRÆFTET: FCK-direktør smutter til Premier League

Johan Lange forlader FC København til fordel for Aston Villa, hvor han skal være sportsdirektør.


Forleden kunne Aston Villa meddele, at deres daværende sportsdirektør, Jesus Garcia, forlod klubben.

Nu har de fundet en erstatning, og han er fundet i FC København.

Det bekræfter Aston Villa på klubbens hjemmeside, og danskeren ser frem til et nyt eventyr.

- Aston Ville er en af de mest kendte klubber i Europa med stor historie, men det er også en klub i udvikling. Jeg er spændt og beæret over at få denne mulighed til at bidrage til klubbens ambitiøse strategi til at blive en stor klub i Premier League igen, siger Johan Lange.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED