AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNottingham ForestSouthamptonTottenham HotspurWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
12:08:2022 19:52
Avis: Premier League-klub viser interesse for Memphis Depay

Klubben er angiveligt optimistiske med henblik på en transfer.


West Ham viser interesse for FC Barcelonas Memphis Depay, og The Hammers er optimistiske på klubbens vegne om at lande hollænderen.
 
Det skriver The Guardian.
 
Det er på trods af, at Juventus angiveligt er i fremskredne forhandlinger med Barca-spilleren.
Den italienske storklub har efter sigende tilbudt en to-årig kontrakt til Depay.
 
Flere medier har tidligere nævnt, at Depay kun er interesseret i at skifte til en Champions League-klub, og West Ham er som bekendt blot at finde i Conference League, hvor de i næste uge skal møde Viborg FF.
 
Den britiske avis The Guardian hævder dog, at West Ham mener at vide, at de har en god chance, så snart de informerer spilleren om klubbens ambitiøse planer.

SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE